LL44 Marie ABAktiv

559174-3231AktiebolagRegistrerat 2018SMÖGEN

Finansiell översikt

5 226 040 kr+25,2%
Omsättning 2025
02 mn4 mn6 mn2017/182019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn2017/182019202020212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Ingen utdelning föreslogs.

Historik
20250 kr
20241 000 000 kr
20230 kr
20221 000 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning420 0004 534 9884 234 4604 173 3995 226 040
Årets resultat194 8071 355 796924 3781 049 487786 349
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar4 362 0716 222 8565 916 2745 335 2975 288 655
Summa skulder3 390 2003 895 1893 664 2292 033 7662 200 775
Summa eget kapital971 8712 327 6672 252 0453 301 5313 087 880
Anställda—3455
Föreslagen utdelning—1 000 00001 000 0000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Samma bransch i SMÖGEN

Sammanfattning: LL44 Marie AB

Översikt

LL44 Marie AB (org.nr 559174-3231) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Smögen. Bransch enligt SCB: övrigt saltvattensfiske (SNI 03119).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 5 226 040 kr, vilket är 25,2 % mer än året innan (4 173 399 kr). Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2018–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 786 349 kr (15,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 7 av 8 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 5. Nettoomsättningen per anställd var 1 045 208 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 288 655 kr och det egna kapitalet 3 087 880 kr (soliditet 58,4 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.