GROW STRONGER ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 381 907 | 130 282 | 87 573 | 66 007 | 111 564 | 107 395 | 132 315 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 381 907 | 130 282 | 87 573 | 66 007 | 111 564 | 107 395 | 132 315 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 122 070 | 83 932 | 60 191 | 21 712 | 69 202 | 21 732 | 31 869 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 185 552 | 83 933 | 60 192 | 21 712 | 69 203 | 21 732 | 31 869 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 146 355 | −150 006 | −18 968 | −23 087 | −51 933 | 43 302 | 44 783 |
| Summa eget kapital | 196 355 | 46 349 | 27 381 | 44 295 | 42 361 | 85 663 | 100 446 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 1 361 000 | 359 000 | 2 000 | 0 | 177 000 | 271 000 | 340 000 |
| Rörelseresultat | 251 896 | −213 237 | −18 866 | −22 990 | −52 026 | 47 896 | 40 134 |
| Resultat före skatt | 188 253 | −150 006 | −18 968 | −23 087 | −51 933 | 47 966 | 40 119 |
| Årets resultat | 146 355 | −150 006 | −18 968 | −23 087 | −51 933 | 43 302 | 44 783 |
| Personalkostnader | 806 783 | 621 497 | 318 | 0 | 166 695 | 112 012 | 210 005 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 1 | 1 | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: GROW STRONGER AB
Översikt
GROW STRONGER AB (org.nr 559168-3890) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Enskede. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 340 000 kr, vilket är 25,5 % mer än året innan (271 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 20,6 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 44 783 kr (13,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 340 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 132 315 kr och det egna kapitalet 100 446 kr (soliditet 75,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.