Swedish Venous Center Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 50 070 | 5 927 262 | 4 158 526 | 1 817 251 |
| Summa anläggningstillgångar | 4 700 000 | 4 700 000 | 4 700 000 | 7 000 000 |
| Summa tillgångar | 4 750 000 | 10 627 000 | 8 859 000 | 8 817 000 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 1 271 009 | 3 456 173 | 1 752 645 | 1 742 461 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 1 270 938 | 3 455 910 | 1 753 119 | 1 742 210 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −99 630 | 7 121 989 | −65 208 | −31 091 |
| Summa eget kapital | 3 479 062 | 7 171 090 | 7 105 881 | 7 074 790 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −63 578 | −80 373 | −66 077 | −31 246 |
| Resultat före skatt | −99 630 | 7 121 989 | −65 208 | −31 091 |
| Årets resultat | −99 630 | 7 121 989 | −65 208 | −31 091 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Swedish Venous Center Holding AB
Översikt
Swedish Venous Center Holding AB (org.nr 559168-1803) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Stockholm.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 31 091 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 817 000 kr och det egna kapitalet 7 074 790 kr (soliditet 80,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 5 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.