AnX1 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 50 000 | 50 000 | 62 827 | 68 779 | 72 782 | 70 672 | 68 912 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 50 000 | 50 000 | 62 827 | 68 779 | 72 782 | 70 672 | 68 912 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 250 | 250 | 36 000 | 36 564 | 36 357 | 36 000 | 36 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 250 | 250 | 36 000 | 36 564 | 36 357 | 36 000 | 36 000 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −250 | 0 | −22 923 | 5 388 | 4 209 | −1 753 | −1 760 |
| Summa eget kapital | 49 750 | 49 750 | 26 827 | 32 215 | 36 425 | 34 672 | 32 912 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 5 837 | 6 208 | 5 943 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −250 | 0 | −22 923 | 5 388 | 4 203 | −1 760 | −1 760 |
| Resultat före skatt | −250 | 0 | −22 923 | 5 388 | 4 209 | −1 753 | −1 760 |
| Årets resultat | −250 | 0 | −22 923 | 5 388 | 4 209 | −1 753 | −1 760 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: AnX1 AB
Översikt
AnX1 AB (org.nr 559166-3223) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Kullavik. Bransch enligt SCB: sport- och fritidsutbildning (SNI 85510).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 1 760 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 68 912 kr och det egna kapitalet 32 912 kr (soliditet 47,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.