Fram Venture 9 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | — | — | — | — | 8 647 |
| Årets resultat | −1 270 | −2 278 | −2 590 | −3 804 | −154 185 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 4 513 356 | 4 511 078 | 4 508 488 | 5 256 492 | 5 971 781 |
| Summa skulder | 0 | 0 | 0 | 751 808 | 1 620 032 |
| Summa eget kapital | 4 513 356 | 4 511 078 | 4 508 488 | 4 504 684 | 4 351 749 |
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Fram Venture 9 AB
Översikt
Fram Venture 9 AB (org.nr 559165-8470) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Uppsala. Bransch enligt SCB: verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 8 647 kr. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 154 185 kr. Företaget har gått med förlust under alla 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 971 781 kr och det egna kapitalet 4 351 749 kr (soliditet 72,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.