Natural Resources Invest Sweden ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 32 686 | 210 123 | 954 101 | 900 579 | 890 303 | 883 401 | 388 475 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 600 000 |
| Summa tillgångar | 32 686 | 210 123 | 1 104 101 | 1 050 579 | 1 040 303 | 1 033 401 | 988 475 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 191 235 | 46 885 | 7 138 | 8 038 | 7 592 | 7 593 | 9 704 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 191 235 | 46 885 | 7 138 | 8 038 | 7 592 | 7 593 | 9 704 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 51 600 | 51 600 | 51 600 | 51 600 | 51 600 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −403 557 | 179 120 | −26 275 | −54 422 | −9 830 | −6 902 | −47 038 |
| Summa eget kapital | −158 549 | 163 238 | 1 096 963 | 1 042 541 | 1 032 711 | 1 025 808 | 978 771 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 2 003 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −402 657 | 179 120 | −26 232 | −54 422 | −9 549 | −6 910 | −47 043 |
| Resultat före skatt | −403 557 | 179 120 | −26 275 | −54 422 | −9 830 | −6 902 | −47 038 |
| Årets resultat | −403 557 | 179 120 | −26 275 | −54 422 | −9 830 | −6 902 | −47 038 |
| Personalkostnader | 1 321 585 | 16 708 | 200 | 200 | 200 | 0 | 2 000 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Natural Resources Invest Sweden AB
Översikt
Natural Resources Invest Sweden AB (org.nr 559165-1046) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Falun. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik (SNI 71124).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 47 038 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 988 475 kr och det egna kapitalet 978 771 kr (soliditet 99,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.