Lagan Safety Group ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2021Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2021
| 2019 | 2020 | 2021 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 055 369 | 3 130 496 | 3 700 000 |
| Årets resultat | 1 998 250 | −369 428 | −70 545 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 20 159 649 | 21 675 200 | 25 624 557 |
| Summa skulder | 8 161 399 | 10 046 378 | 14 066 280 |
| Summa eget kapital | 11 998 250 | 11 628 822 | 11 558 277 |
| Anställda | 1 | 1 | 2 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Lagan Safety Group AB
Översikt
Lagan Safety Group AB (org.nr 559164-1484) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Lagan. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i finansiella koncerner (SNI 64211).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2021 var 3 700 000 kr, vilket är 18,2 % mer än året innan (3 130 496 kr). Från 2019 till 2021 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 34,2 % per år. Räkenskapsåret 2021 gav en förlust på 70 545 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2021: 2 (året innan: 1). Nettoomsättningen per anställd var 1 850 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2021 var balansomslutningen 25 624 557 kr och det egna kapitalet 11 558 277 kr (soliditet 45,1 %).
Värt att notera
Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2021.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 6 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.