Amel In the Raw ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2026Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2026
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 305 161 | 343 374 | 493 637 | 281 392 | 216 447 | 266 871 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 305 161 | 343 374 | 493 637 | 281 392 | 216 447 | 266 871 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 85 656 | 31 810 | 90 638 | 35 559 | 6 356 | 10 579 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 85 656 | 31 810 | 90 638 | 35 559 | 6 356 | 10 579 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −85 325 | 92 059 | 91 435 | −157 166 | −35 742 | 46 201 |
| Summa eget kapital | 219 505 | 311 564 | 402 999 | 245 833 | 210 091 | 256 292 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 312 000 | 322 000 | 373 000 | 97 000 | 56 000 | 177 000 |
| Rörelseresultat | −155 029 | 94 344 | 114 780 | −158 348 | −37 995 | 45 493 |
| Resultat före skatt | −85 325 | 94 125 | 115 108 | −157 166 | −35 742 | 46 201 |
| Årets resultat | −85 325 | 92 059 | 91 435 | −157 166 | −35 742 | 46 201 |
| Personalkostnader | 573 826 | 429 184 | 211 616 | 223 458 | 68 612 | 79 638 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Amel In the Raw AB
Översikt
Amel In the Raw AB (org.nr 559160-5331) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 177 000 kr, vilket är 216 % mer än året innan (56 000 kr). Från 2021 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 10,7 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 46 201 kr (26,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 177 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 266 871 kr och det egna kapitalet 256 292 kr (soliditet 96,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.