Kornofuli ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 218 046 | 130 718 | 139 828 | 136 903 | 47 375 | 45 372 | 45 388 | 45 388 |
| Summa anläggningstillgångar | 396 000 | 352 000 | 308 000 | 0 | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 614 046 | 482 718 | 447 828 | 136 903 | 47 375 | 45 372 | 45 388 | 45 388 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 552 425 | 429 379 | 437 947 | 82 462 | 0 | — | — | 250 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 552 425 | 429 379 | 437 947 | 82 462 | 0 | 0 | 0 | 250 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 11 621 | −8 282 | −43 458 | 44 560 | −7 065 | −2 003 | 16 | −250 |
| Summa eget kapital | 61 621 | 53 339 | 9 881 | 54 441 | 47 375 | 45 372 | 45 388 | 45 138 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 661 000 | 1 063 000 | 1 176 000 | 222 260 | 0 | — | — | — |
| Rörelseresultat | 15 379 | −6 419 | −43 338 | 44 766 | −7 065 | −2 003 | 0 | −250 |
| EBITDA | 59 379 | 37 581 | 662 | 44 766 | — | — | — | — |
| Resultat före skatt | 15 191 | −6 778 | −43 458 | 44 560 | −7 065 | −2 003 | 16 | −250 |
| Årets resultat | 11 621 | −8 282 | −43 458 | 44 560 | −7 065 | −2 003 | 16 | −250 |
| Personalkostnader | 0 | 91 990 | 182 724 | 78 852 | 0 | — | — | — |
| Avskrivningar | 44 000 | 44 000 | 44 000 | 0 | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | — | — | — | 0 | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Kornofuli AB
Översikt
Kornofuli AB (org.nr 559155-1410) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2022 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 250 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2022. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 45 388 kr och det egna kapitalet 45 138 kr (soliditet 99,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.