G&G Properties ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 779 602 | 14 865 | 19 283 | 5 481 769 | 3 370 935 | 2 494 568 | 175 653 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 313 625 | 1 313 625 | 1 304 825 | 0 | 1 260 000 | 2 245 794 | 600 000 |
| Summa tillgångar | 2 093 227 | 1 328 490 | 1 324 108 | 5 481 769 | 4 630 935 | 4 740 362 | 775 653 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 850 000 | 850 000 | 868 631 | 851 912 | 0 | 17 366 | 52 802 |
| Långfristiga skulder | 1 213 625 | 449 875 | 422 664 | — | — | — | — |
| Summa skulder | 2 063 625 | 1 299 875 | 1 291 295 | 851 912 | 0 | 17 366 | 52 802 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −25 398 | −987 | 4 198 | 4 597 044 | 1 078 | 92 061 | −145 |
| Summa eget kapital | 29 602 | 28 615 | 32 813 | 4 629 857 | 4 630 935 | 4 722 996 | 722 851 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −25 395 | −987 | −10 350 | −22 583 | −51 780 | −125 781 | −165 596 |
| Resultat före skatt | −25 398 | −987 | 4 198 | 4 597 044 | 1 078 | 94 427 | 35 291 |
| Årets resultat | −25 398 | −987 | 4 198 | 4 597 044 | 1 078 | 92 061 | −145 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: G&G Properties AB
Översikt
G&G Properties AB (org.nr 559151-3618) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Limhamn. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 145 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 775 653 kr och det egna kapitalet 722 851 kr (soliditet 93,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.