C Mann Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 325 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 3 710 342 | 3 220 353 | 2 001 357 |
| Summa anläggningstillgångar | 39 766 | 33 516 | 1 033 516 |
| Summa tillgångar | 3 750 108 | 3 253 869 | 3 034 873 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 0 | 32 023 | 32 899 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 32 023 | 32 899 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 3 684 456 | 166 738 | −9 872 |
| Summa eget kapital | 3 750 108 | 3 221 846 | 3 001 974 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −13 513 | −14 163 | −53 083 |
| Resultat före skatt | 3 684 456 | 198 637 | −9 872 |
| Årets resultat | 3 684 456 | 166 738 | −9 872 |
| Personalkostnader | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 210 000 | 325 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: C Mann Holding AB
Översikt
C Mann Holding AB (org.nr 559141-1656) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Onsala. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 872 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 034 873 kr och det egna kapitalet 3 001 974 kr (soliditet 98,9 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 325 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.