Dimah DG 1 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 1 783 399 | 4 721 716 | 1 705 330 | 1 400 328 | 3 089 928 | 1 144 889 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | 22 213 075 | 38 000 775 | 17 462 700 | 17 462 700 |
| Summa tillgångar | 1 783 399 | 4 721 716 | 23 918 405 | 39 401 103 | 20 552 628 | 18 607 589 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 1 725 506 | 2 382 537 | 21 577 487 | 37 377 050 | 18 485 906 | 16 550 673 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 1 725 506 | 2 382 537 | 21 577 487 | 37 377 050 | 18 485 906 | 16 550 673 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 7 893 | 2 281 286 | −6 742 | −316 865 | 42 669 | −9 806 |
| Summa eget kapital | 57 893 | 2 339 179 | 2 340 918 | 2 024 053 | 2 066 722 | 2 056 916 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 0 | 3 481 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −1 889 836 | 2 904 074 | −1 196 729 | −310 360 | 2 339 075 | −92 000 |
| Resultat före skatt | 8 937 | 2 903 214 | −6 742 | −316 865 | 42 669 | −9 806 |
| Årets resultat | 7 893 | 2 281 286 | −6 742 | −316 865 | 42 669 | −9 806 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Dimah DG 1 AB
Översikt
Dimah DG 1 AB (org.nr 559136-5514) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter (SNI 68209).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 806 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 18 607 589 kr och det egna kapitalet 2 056 916 kr (soliditet 11,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.