JL4 Technologies ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 4 823 602 | 82 524 | 146 094 | 12 737 |
| Summa anläggningstillgångar | 43 572 775 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Summa tillgångar | 48 396 377 | 382 524 | 446 094 | 312 737 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 592 591 | 188 966 | 166 142 | 38 498 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 592 591 | 188 966 | 166 142 | 38 498 |
| Aktiekapital | 154 440 | 154 440 | 154 440 | 154 440 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 371 050 | −47 634 228 | 86 393 | −5 713 |
| Summa eget kapital | 47 803 786 | 193 558 | 279 952 | 274 239 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 49 579 | 59 197 | 146 954 | 0 |
| Rörelseresultat | −3 127 602 | −1 637 796 | 121 255 | −12 445 |
| Resultat före skatt | 371 050 | −47 523 398 | 108 803 | −5 713 |
| Årets resultat | 371 050 | −47 634 228 | 86 393 | −5 713 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: JL4 Technologies AB
Översikt
JL4 Technologies AB (org.nr 559136-3832) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Mölndal. Bransch enligt SCB: tillverkning av kommunikationsutrustning (SNI 26300).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 5 713 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 312 737 kr och det egna kapitalet 274 239 kr (soliditet 87,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.