Devils Thumb ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 466 006 | 653 538 | 507 393 | 484 152 | 394 691 | 189 654 | 80 327 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 16 000 | 550 000 | 750 000 | 745 000 |
| Summa tillgångar | 466 006 | 653 538 | 507 393 | 500 152 | 944 691 | 939 654 | 825 327 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 105 488 | 143 056 | 5 900 | 5 900 | 7 400 | 8 400 | 139 706 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | 450 000 | 450 000 | 550 000 |
| Summa skulder | 105 488 | 143 056 | 5 900 | 5 900 | 457 400 | 458 400 | 689 706 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 233 610 | 149 964 | −8 989 | −7 241 | −6 962 | −6 037 | −345 633 |
| Summa eget kapital | 360 518 | 510 482 | 501 493 | 494 252 | 487 291 | 481 254 | 135 621 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 300 000 | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 299 500 | 191 000 | −7 376 | −7 241 | −8 991 | −8 991 | −346 322 |
| Resultat före skatt | 299 500 | 190 838 | −8 989 | −7 241 | −6 962 | −6 037 | −345 633 |
| Årets resultat | 233 610 | 149 964 | −8 989 | −7 241 | −6 962 | −6 037 | −345 633 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Devils Thumb AB
Översikt
Devils Thumb AB (org.nr 559134-1101) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Sandviken. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 345 633 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 825 327 kr och det egna kapitalet 135 621 kr (soliditet 16,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.