TU Management ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 51 613 | 605 053 | 605 053 | 598 227 | 598 227 | 598 233 | 598 308 | 589 754 |
| Summa anläggningstillgångar | 423 874 | 5 023 | 5 023 | 5 023 | 5 023 | 5 023 | 5 023 | 5 023 |
| Summa tillgångar | 475 487 | 610 076 | 610 076 | 603 250 | 603 250 | 603 256 | 603 331 | 594 777 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 0 | 56 112 | 56 112 | 54 747 | 56 143 | 63 582 | 71 257 | 73 224 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 56 112 | 56 112 | 54 747 | 56 143 | 63 582 | 71 257 | 73 224 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −1 711 | 78 477 | 0 | −5 461 | −1 396 | −7 433 | −7 600 | −10 521 |
| Summa eget kapital | 475 487 | 553 964 | 553 964 | 548 503 | 547 107 | 539 674 | 532 074 | 521 553 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 0 | 80 000 | 0 | 0 | 0 | −1 | 0 | −1 |
| Rörelseresultat | −2 266 | 30 172 | 0 | −5 461 | −1 396 | −7 840 | −7 600 | −10 521 |
| Resultat före skatt | −1 711 | 100 944 | 0 | −5 461 | −1 396 | −7 433 | −7 600 | −10 521 |
| Årets resultat | −1 711 | 78 477 | 0 | −5 461 | −1 396 | −7 433 | −7 600 | −10 521 |
| Personalkostnader | 0 | 3 292 | 0 | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | — | — | 0 | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: TU Management AB
Översikt
TU Management AB (org.nr 559133-1458) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Vendelsö. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var −1 kr. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 10 521 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 594 777 kr och det egna kapitalet 521 553 kr (soliditet 87,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.