Maffen fastigheter ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 313 000 | 408 000 | 659 735 | 726 000 |
| Årets resultat | 0 | 13 141 | 3 182 | 164 992 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 6 781 595 | 7 661 115 | 7 616 961 | 7 824 266 |
| Summa skulder | 6 725 094 | 7 591 473 | 7 544 137 | 7 586 450 |
| Summa eget kapital | 56 501 | 69 642 | 72 824 | 237 816 |
| Anställda | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Maffen fastigheter AB
Översikt
Maffen fastigheter AB (org.nr 559132-0014) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Tingstäde. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 726 000 kr, vilket är 10,0 % mer än året innan (659 735 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 32,4 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 164 992 kr (22,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 824 266 kr och det egna kapitalet 237 816 kr (soliditet 3,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.