Kenino ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 52 822 | 30 627 | 33 323 | 29 529 | 94 226 | 109 488 | 71 285 | 49 295 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 52 822 | 30 627 | 33 323 | 29 529 | 94 226 | 109 488 | 71 285 | 49 295 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 17 960 | 467 | 2 349 | 1 110 | 20 936 | 22 707 | 3 499 | 6 248 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 17 960 | 467 | 2 349 | 1 110 | 20 936 | 22 707 | 3 499 | 6 248 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −15 138 | −4 702 | 813 | −2 555 | 44 871 | 13 491 | −18 995 | −24 740 |
| Summa eget kapital | 34 862 | 30 160 | 30 974 | 28 419 | 73 290 | 86 781 | 67 786 | 43 047 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 77 228 | 5 000 | 10 000 | 5 000 | 62 000 | 72 000 | 0 | 1 |
| Rörelseresultat | −14 513 | −3 946 | 1 855 | −2 555 | 51 196 | 16 964 | −19 061 | −24 753 |
| Resultat före skatt | −15 138 | −4 702 | 1 208 | −2 555 | 51 197 | 16 990 | −18 995 | −24 740 |
| Årets resultat | −15 138 | −4 702 | 813 | −2 555 | 44 871 | 13 491 | −18 995 | −24 740 |
| Personalkostnader | 82 421 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Kenino AB
Översikt
Kenino AB (org.nr 559130-4588) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 8 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 kr. Från 2018 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 80,0 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 24 740 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 49 295 kr och det egna kapitalet 43 047 kr (soliditet 87,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.