Balanced Recharge S.L ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 47 319 | 72 255 | 71 316 | 57 794 | 63 139 | 56 853 | 58 135 | 365 339 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — | 760 000 |
| Summa tillgångar | 47 319 | 72 255 | 71 316 | 57 794 | 63 139 | 56 853 | 58 135 | 1 125 339 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 5 000 | 20 849 | 18 946 | 5 419 | 10 641 | 7 500 | 20 515 | 1 088 102 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 5 000 | 20 849 | 18 946 | 5 419 | 10 641 | 7 500 | 20 515 | 1 088 101 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −7 681 | 9 087 | 964 | 5 | 123 | −3 145 | −11 734 | −382 |
| Summa eget kapital | 42 319 | 51 406 | 52 370 | 52 375 | 52 498 | 49 353 | 37 620 | 37 238 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 92 000 | 77 000 | 39 000 | 5 000 | 12 000 | 0 | 4 000 | 6 000 |
| Rörelseresultat | −7 653 | 9 633 | 1 382 | −1 | 56 | −4 015 | −12 671 | −888 |
| Resultat före skatt | −7 681 | 9 643 | 1 392 | 5 | 123 | −3 145 | −11 734 | −382 |
| Årets resultat | −7 681 | 9 087 | 964 | 5 | 123 | −3 145 | −11 734 | −382 |
| Personalkostnader | 69 198 | 53 468 | 27 686 | 11 | 0 | −919 | 0 | 0 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Balanced Recharge S.L AB
Översikt
Balanced Recharge S.L AB (org.nr 559121-0751) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Bunkeflostrand. Bransch enligt SCB: sport- och fritidsutbildning (SNI 85510).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 6 000 kr, vilket är 50,0 % mer än året innan (4 000 kr). Från 2018 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 32,3 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 382 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 8 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 6 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 125 339 kr och det egna kapitalet 37 238 kr (soliditet 3,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.