TaRo FastighetsaktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 3 708 947 | 3 760 187 | 3 355 787 | 0 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 3 300 000 |
| Summa tillgångar | 3 708 947 | 3 760 187 | 3 355 787 | 3 300 000 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 589 700 | 595 653 | 91 525 | 44 483 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 589 700 | 595 653 | 91 525 | 44 483 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −9 525 | 45 287 | 99 728 | −8 746 |
| Summa eget kapital | 3 119 247 | 3 164 534 | 3 264 262 | 3 255 517 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −9 375 | −8 365 | −7 305 | −10 000 |
| Resultat före skatt | −9 525 | 51 240 | 125 599 | −8 746 |
| Årets resultat | −9 525 | 45 287 | 99 728 | −8 746 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: TaRo Fastighetsaktiebolag
Översikt
TaRo Fastighetsaktiebolag (org.nr 559118-9849) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Braås.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 8 746 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 300 000 kr och det egna kapitalet 3 255 517 kr (soliditet 98,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.