Chaleur ABAktiv

559117-4841AktiebolagRegistrerat 2017STOCKHOLM

Finansiell översikt

0 kr−100,0%
Omsättning 2021
−100,0%
Genomsnittlig årlig förändring 2018–2021
0100 tusen200 tusen300 tusen2018201920202021

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen20182019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
20182019202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar157 78366 50577 69762 74759 43657 16654 89651 976
Summa anläggningstillgångar————————
Summa tillgångar157 78366 50577 69762 74759 43657 16654 89651 976
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder103 13115 1634 8000————
Långfristiga skulder————————
Summa skulder103 13115 1634 80000000
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————————
Årets resultat (eget kapital)−20 348−88 31021 555−10 150−3 311−2 270−2 270−2 920
Summa eget kapital54 65251 34272 89762 74759 43657 16654 89651 976
Resultaträkning
Nettoomsättning228 19813 93234 9990————
Rörelseresultat−20 348−88 31021 555−10 150−3 311−2 270−2 270−2 920
Resultat före skatt−20 348−88 31021 555−10 150−3 311−2 270−2 270−2 920
Årets resultat−20 348−88 31021 555−10 150−3 311−2 270−2 270−2 920
Personalkostnader————————
Avskrivningar————————
Övriga nyckeltal
Anställda————————
Föreslagen utdelning—————000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Chaleur AB

Översikt

Chaleur AB (org.nr 559117-4841) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Stockholm.

Ekonomi

Räkenskapsåret 2021 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 2 920 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 51 976 kr och det egna kapitalet 51 976 kr (soliditet 100 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Chaleur AB (559117-4841) — bolagsprofil.se