Path in a Graph ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 45 388 | 49 813 | 47 669 | 46 471 | 45 275 | 43 877 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 45 388 | 49 813 | 47 669 | 46 471 | 45 275 | 43 877 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 0 | 1 125 | 909 | 1 855 | 1 855 | 3 014 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 1 125 | 909 | 1 855 | 1 855 | 3 014 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −1 200 | 3 300 | −1 928 | −2 144 | −1 196 | −2 557 |
| Summa eget kapital | 45 388 | 48 688 | 46 760 | 44 616 | 43 420 | 40 863 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 0 | 4 500 | −1 | 0 | — | 0 |
| Rörelseresultat | −1 200 | 3 300 | −1 928 | −2 146 | −1 200 | −2 559 |
| Resultat före skatt | −1 200 | 3 300 | −1 928 | −2 144 | −1 196 | −2 557 |
| Årets resultat | −1 200 | 3 300 | −1 928 | −2 144 | −1 196 | −2 557 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | 0 | 0 | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Path in a Graph AB
Översikt
Path in a Graph AB (org.nr 559116-3232) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: researrangemang (SNI 79120).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 2 557 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 43 877 kr och det egna kapitalet 40 863 kr (soliditet 93,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.