Creative PR STHLM ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 39 373 | 37 673 | 32 660 | 32 947 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 39 373 | 37 673 | 32 660 | 32 947 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 8 000 | 5 500 | 5 500 | 127 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 8 000 | 5 500 | 5 500 | 127 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 300 | 800 | −5 013 | 5 660 |
| Summa eget kapital | 31 373 | 32 173 | 27 160 | 32 820 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −1 700 | −1 700 | −5 013 | −9 213 |
| Resultat före skatt | 300 | 800 | −5 013 | 5 787 |
| Årets resultat | 300 | 800 | −5 013 | 5 660 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Creative PR STHLM AB
Översikt
Creative PR STHLM AB (org.nr 559114-7342) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Stockholm.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2025 var en vinst på 5 660 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 32 947 kr och det egna kapitalet 32 820 kr (soliditet 99,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.