Tinquest ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 100 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 57 947 | 41 764 | 37 103 | 32 582 | 27 261 | 167 733 | 84 886 | 319 774 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 57 947 | 41 764 | 37 103 | 32 582 | 27 261 | 167 733 | 84 886 | 319 774 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 7 706 | 0 | 846 | 1 471 | 1 471 | 48 662 | 23 117 | 80 799 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 7 706 | 0 | 846 | 1 471 | 1 471 | 48 662 | 23 117 | 80 799 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −39 047 | −8 477 | −5 507 | −5 145 | −5 321 | 93 280 | −57 302 | 177 206 |
| Summa eget kapital | 50 241 | 41 764 | 36 257 | 31 111 | 25 790 | 119 071 | 61 769 | 238 975 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 200 | 0 | 266 216 |
| Rörelseresultat | −55 836 | −8 477 | −5 507 | −5 145 | −5 321 | 114 926 | −57 302 | 209 917 |
| Resultat före skatt | −39 047 | −8 477 | −5 507 | −5 145 | −5 321 | 114 926 | −57 302 | 208 643 |
| Årets resultat | −39 047 | −8 477 | −5 507 | −5 145 | −5 321 | 93 280 | −57 302 | 177 206 |
| Personalkostnader | 47 311 | 0 | — | — | — | 3 359 | 25 271 | 569 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — | 100 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Tinquest AB
Översikt
Tinquest AB (org.nr 559104-5819) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Norrala. Bransch enligt SCB: specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus (SNI 86222).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 266 216 kr. Från 2018 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 76,4 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2018–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 177 206 kr (66,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 319 774 kr och det egna kapitalet 238 975 kr (soliditet 74,7 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 100 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.