FOMO Fastigheter 4 ABAktiv

559101-4260AktiebolagRegistrerat 2017GÖTEBORG

Finansiell översikt

8 434 000 kr+0,4%
Omsättning 2025
+186,6%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021–2025
010 mn20 mn30 mn40 mn20212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
050 mn100 mn150 mn20212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Föreslagen utdelning 16 354 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning125 00035 395 0008 014 0008 404 0008 434 000
Årets resultat2 000586 000−1 257 0009 048 0007 757 000
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar53 859 000129 962 000126 550 000123 084 000130 108 000
Summa skulder53 792 000129 309 000126 500 000113 986 000113 254 000
Summa eget kapital67 000653 00050 0009 098 00016 854 000
Anställda—————
Föreslagen utdelning————16 354 000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: FOMO Fastigheter 4 AB

Översikt

FOMO Fastigheter 4 AB (org.nr 559101-4260) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 8 434 000 kr, i nivå med året innan. Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 187 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 7 757 000 kr (92,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 130 108 000 kr och det egna kapitalet 16 854 000 kr (soliditet 13,0 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 16 354 000 kr.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.