N66 Connect ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 267 364 | 245 576 | −486 693 | −26 319 | 10 156 |
| Summa anläggningstillgångar | 114 600 | 82 300 | −64 300 | −27 800 | −33 800 |
| Summa tillgångar | 381 964 | 327 876 | −550 993 | −54 119 | −23 644 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 143 319 | 122 579 | 133 076 | 108 097 | −11 942 |
| Långfristiga skulder | 400 000 | 609 000 | −371 044 | −55 590 | 57 855 |
| Summa skulder | 607 919 | 796 179 | −237 968 | 52 507 | 45 913 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −416 398 | −242 348 | −120 677 | 206 399 | 37 069 |
| Summa eget kapital | −225 955 | −468 303 | −313 025 | −106 626 | −69 557 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 42 910 | 464 953 | 41 280 | 493 853 | 787 936 |
| Rörelseresultat | −410 427 | −242 348 | −120 677 | 216 473 | 19 644 |
| EBITDA | −369 526 | −210 048 | −120 677 | — | — |
| Resultat före skatt | −416 398 | −242 348 | −120 677 | 206 399 | 37 069 |
| Årets resultat | −416 398 | −242 348 | −120 677 | 206 399 | 37 069 |
| Personalkostnader | 479 053 | 287 620 | 0 | 38 620 | 325 300 |
| Avskrivningar | 40 901 | 32 300 | 0 | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | 1 | 0 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: N66 Connect AB
Översikt
N66 Connect AB (org.nr 559097-2633) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Luleå.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 787 936 kr, vilket är 59,5 % mer än året innan (493 853 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 107 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 37 069 kr (4,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 787 936 kr.
Värt att notera
Det egna kapitalet var negativt vid utgången av räkenskapsåret 2025 (−69 557 kr). Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (50 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.