Ljunghager & Larsson Fastigheter ABAktiv

559096-9449AktiebolagRegistrerat 2017MARBÄCK

Finansiell översikt

679 000 kr+13,2%
Omsättning 2025
+13,2%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2024–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen800 tusen20242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02,5 mn5 mn7,5 mn20242025
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
20242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar489 161292 849
Summa anläggningstillgångar5 890 9455 680 092
Summa tillgångar6 380 1065 972 941
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder3 224 4702 948 745
Långfristiga skulder2 939 5002 714 500
Summa skulder6 163 9705 688 745
Aktiekapital50 00050 000
Balanserat resultat——
Årets resultat (eget kapital)−5 74168 060
Summa eget kapital216 136284 196
Resultaträkning
Nettoomsättning600 000679 000
Rörelseresultat185 756252 276
EBITDA396 609463 129
Resultat före skatt−5 74183 831
Årets resultat−5 74168 060
Personalkostnader——
Avskrivningar210 853210 853
Övriga nyckeltal
Anställda——
Föreslagen utdelning——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Ljunghager & Larsson Fastigheter AB

Översikt

Ljunghager & Larsson Fastigheter AB (org.nr 559096-9449) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2017 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Marbäck. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 679 000 kr, vilket är 13,2 % mer än året innan (600 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 68 060 kr (10,0 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 972 941 kr och det egna kapitalet 284 196 kr (soliditet 4,8 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Samma bransch i MARBÄCK