K-Fast Kilen Oppeby Gård 1:7 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 3 066 929 | 2 769 592 |
| Summa anläggningstillgångar | 192 385 690 | 189 402 777 |
| Summa tillgångar | 195 453 000 | 192 172 000 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 3 106 100 | 2 620 136 |
| Långfristiga skulder | 188 807 091 | 162 824 860 |
| Summa skulder | 195 380 663 | 169 913 585 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −2 921 097 | 20 247 |
| Summa eget kapital | 72 337 | 22 258 415 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 12 558 000 | 12 542 000 |
| Rörelseresultat | 5 363 857 | 5 479 340 |
| EBITDA | 8 313 815 | 8 433 103 |
| Resultat före skatt | −1 920 574 | 1 022 113 |
| Årets resultat | −2 921 097 | 20 247 |
| Personalkostnader | — | — |
| Avskrivningar | 2 949 958 | 2 953 763 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: K-Fast Kilen Oppeby Gård 1:7 AB
Översikt
K-Fast Kilen Oppeby Gård 1:7 AB (org.nr 559088-0372) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 9 år. Säte enligt registret: Hässleholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 12 542 000 kr, i nivå med året innan. Årets resultat 2025 var en vinst på 20 247 kr (0,2 % av nettoomsättningen). Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 192 172 000 kr och det egna kapitalet 22 258 415 kr (soliditet 11,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.