JJJ International ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 146 188 | 172 454 | 203 400 | 225 203 | 214 739 | 193 219 | 186 104 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 146 188 | 172 454 | 203 400 | 225 203 | 214 739 | 193 219 | 186 104 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 18 898 | 26 097 | 45 385 | 111 305 | 115 600 | 112 529 | 112 529 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 37 898 | 51 097 | 85 385 | 111 305 | 115 600 | 112 529 | 112 529 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 1 067 | 13 067 | 21 658 | −4 117 | −14 759 | −18 449 | −7 115 |
| Summa eget kapital | 108 290 | 121 357 | 118 015 | 113 898 | 99 139 | 80 690 | 73 575 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 551 886 | 621 672 | 1 206 122 | 819 709 | 662 173 | 650 497 | 581 473 |
| Rörelseresultat | 1 727 | 23 064 | 49 077 | −42 667 | −12 556 | −19 604 | −3 246 |
| Resultat före skatt | 1 671 | 17 064 | 34 067 | −2 667 | −11 886 | −18 449 | −2 579 |
| Årets resultat | 1 067 | 13 067 | 21 658 | −4 117 | −14 759 | −18 449 | −7 115 |
| Personalkostnader | 348 361 | 413 200 | 715 627 | 362 909 | 191 924 | 174 177 | 112 707 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: JJJ International AB
Översikt
JJJ International AB (org.nr 559080-1642) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Haverdal. Bransch enligt SCB: annan varuhus- eller stormarknadshandel (SNI 47121).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 581 473 kr, vilket är 10,6 % mindre än året innan (650 497 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 0,9 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 7 115 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 581 473 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 186 104 kr och det egna kapitalet 73 575 kr (soliditet 39,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.