Stefans VVS & SSF ABAktiv

559072-0461AktiebolagRegistrerat 2016HÖÖR

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2025/26
010 tusen20 tusen30 tusen2018/192019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
050 tusen100 tusen150 tusen2018/192019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2019–2026
2018/192019/202020/212021/222022/232023/242024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar37 76739 76429 34063 134106 63891 95483 39063 678
Summa anläggningstillgångar————————
Summa tillgångar37 76739 76429 34063 134106 63891 95483 39063 678
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder1 9169 20753913 49613 8936 3186 3186 318
Långfristiga skulder————————
Summa skulder1 9169 20753913 49613 8936 3186 3186 318
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————————
Årets resultat (eget kapital)8 584−5 294−9 75620 83743 107−7 109−8 564−19 712
Summa eget kapital35 85130 55728 80149 63892 74585 63677 07257 360
Resultaträkning
Nettoomsättning11 0000028 0000000
Rörelseresultat8 681−5 001−10 04920 837−6 800−7 563−8 624−19 767
Resultat före skatt8 584−5 294−9 75620 83743 107−7 109−8 564−19 712
Årets resultat8 584−5 294−9 75620 83743 107−7 109−8 564−19 712
Personalkostnader————————
Avskrivningar————————
Övriga nyckeltal
Anställda————————
Föreslagen utdelning————————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Stefans VVS & SSF AB

Översikt

Stefans VVS & SSF AB (org.nr 559072-0461) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Höör. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2026 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 19 712 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 8 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 63 678 kr och det egna kapitalet 57 360 kr (soliditet 90,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.