GG 1221 Singapore ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 500 578 | 901 259 |
| Summa anläggningstillgångar | 316 439 | 181 639 |
| Summa tillgångar | 817 017 | 1 082 898 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 677 278 | 594 402 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 677 278 | 594 402 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −148 103 | 348 757 |
| Summa eget kapital | 139 739 | 488 496 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 1 387 249 | 3 130 514 |
| Rörelseresultat | −134 204 | 344 407 |
| EBITDA | 150 924 | 573 207 |
| Resultat före skatt | −148 103 | 348 757 |
| Årets resultat | −148 103 | 348 757 |
| Personalkostnader | 176 947 | 749 912 |
| Avskrivningar | 285 128 | 228 800 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: GG 1221 Singapore AB
Översikt
GG 1221 Singapore AB (org.nr 559069-2124) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Rönnäng. Bransch enligt SCB: trålfiske i saltvatten (SNI 03111).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 130 514 kr, vilket är 126 % mer än året innan (1 387 249 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 348 757 kr (11,1 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 3 130 514 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 082 898 kr och det egna kapitalet 488 496 kr (soliditet 45,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.