LenVer ABAktiv

559066-9767AktiebolagRegistrerat 2016LINDESBERG

Finansiell översikt

1 016 000 kr−11,9%
Omsättning 2025
−7,0%
Genomsnittlig årlig förändring 2019–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn2019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn15 mn2019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning1 236 0001 074 0001 179 0001 153 0001 016 000
Årets resultat−145 691414 49978−165 73135 547
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar9 332 2898 494 7198 315 8937 887 7737 827 411
Summa skulder8 837 5427 585 4737 406 5697 144 1807 048 271
Summa eget kapital494 747909 246909 324743 593779 140
Anställda11111

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: LenVer AB

Översikt

LenVer AB (org.nr 559066-9767) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Lindesberg. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 016 000 kr, vilket är 11,9 % mindre än året innan (1 153 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 7,0 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2019–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 35 547 kr (3,5 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 5 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 016 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 827 411 kr och det egna kapitalet 779 140 kr (soliditet 10,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.