GGA Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 200 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 1 848 655 | 693 011 |
| Summa anläggningstillgångar | 265 700 | 268 123 |
| Summa tillgångar | 2 114 355 | 961 134 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 172 111 | 9 813 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 172 111 | 9 813 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 1 892 591 | −190 923 |
| Summa eget kapital | 1 942 244 | 951 321 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | −1 | −5 |
| Rörelseresultat | −262 113 | −195 468 |
| Resultat före skatt | 1 892 836 | −190 923 |
| Årets resultat | 1 892 591 | −190 923 |
| Personalkostnader | 9 370 | 40 788 |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 200 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: GGA Holding AB
Översikt
GGA Holding AB (org.nr 559065-4173) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var −5 kr. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 190 923 kr. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 961 134 kr och det egna kapitalet 951 321 kr (soliditet 99,0 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 200 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.