L&L Fashion Nails ABAktiv

559061-5935AktiebolagRegistrerat 2016BÅLSTA

Finansiell översikt

1 684 574 kr+42,1%
Omsättning 2025
+7,0%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2018–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn20182019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn20182019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
20182019202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar1 116 7731 186 4431 170 0481 169 723628 478530 224480 328459 779
Summa anläggningstillgångar102 939221 548179 065134 76490 46253 03015 5970
Summa tillgångar1 219 7121 407 9911 349 1131 304 487718 940583 254495 925459 779
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder486 540379 821380 846412 455228 994416 262379 587332 338
Långfristiga skulder221 394303 235235 234119 13096 92072 51545 51816 509
Summa skulder707 934683 056616 080531 585325 914488 777425 105348 847
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————————
Årets resultat (eget kapital)153 847213 1578 09839 869−379 876−398 549−303 65640 112
Summa eget kapital511 778724 935733 033772 902393 02694 47770 820110 932
Resultaträkning
Nettoomsättning1 050 7851 042 410732 6841 178 980810 640883 9601 185 6281 684 574
Rörelseresultat237 703331 41559 42495 391−317 246−385 585−293 35042 418
EBITDA254 399360 73488 129139 692−272 944−348 153−255 91758 015
Resultat före skatt198 009274 32811 47051 075−379 876−398 549−303 65640 112
Årets resultat153 847213 1578 09839 869−379 876−398 549−303 65640 112
Personalkostnader597 765311 201344 455361 299236 556221 226315 408630 816
Avskrivningar16 69629 31928 70544 30144 30237 43237 43315 597
Övriga nyckeltal
Anställda11111111
Föreslagen utdelning————0000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: L&L Fashion Nails AB

Översikt

L&L Fashion Nails AB (org.nr 559061-5935) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Bålsta. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 684 574 kr, vilket är 42,1 % mer än året innan (1 185 628 kr). Från 2018 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 7,0 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2018–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 40 112 kr (2,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 5 av 8 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 684 574 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 459 779 kr och det egna kapitalet 110 932 kr (soliditet 24,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag