Oh Deer Valentine AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2026
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 481 928 | 863 341 | 1 035 566 | 677 238 | 614 164 | 469 515 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 481 928 | 863 341 | 1 035 566 | 677 238 | 614 164 | 469 515 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 109 014 | 170 335 | 250 414 | 110 906 | 29 085 | 67 406 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 109 014 | 210 335 | 315 414 | 110 906 | 29 085 | 67 406 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −90 564 | 280 092 | 67 146 | −153 820 | 18 747 | −182 970 |
| Summa eget kapital | 372 914 | 653 006 | 720 152 | 566 332 | 585 079 | 402 109 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 999 000 | 1 358 000 | 1 710 000 | 1 190 000 | 674 000 | 182 000 |
| Rörelseresultat | −290 110 | 347 667 | 110 546 | −217 963 | 18 573 | −183 321 |
| Resultat före skatt | −90 564 | 307 667 | 84 927 | −153 820 | 18 747 | −182 970 |
| Årets resultat | −90 564 | 280 092 | 67 146 | −153 820 | 18 747 | −182 970 |
| Personalkostnader | 1 241 936 | 923 449 | 1 545 520 | 1 358 464 | 611 991 | 322 636 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Oh Deer Valentine Aktiebolag
Översikt
Oh Deer Valentine Aktiebolag (org.nr 559060-8971) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: produktion av film, video och tv-program (SNI 59110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 182 000 kr, vilket är 73,0 % mindre än året innan (674 000 kr). Från 2021 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 28,9 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2026). Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 182 970 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 182 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 469 515 kr och det egna kapitalet 402 109 kr (soliditet 85,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.