Slutplattan HAMLO 127609 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 214 370 | 178 518 | 167 675 | 153 705 | 145 423 | 140 199 | 137 428 | 131 791 |
| Summa anläggningstillgångar | 6 984 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 221 354 | 178 518 | 167 675 | 153 705 | 145 423 | 140 199 | 137 428 | 131 791 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 16 734 | 20 421 | 15 939 | 13 716 | 9 954 | 8 554 | 4 950 | 3 191 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 59 008 | 48 789 | 38 107 | 27 544 | 19 577 | 8 554 | 4 950 | 3 191 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 3 671 | −7 617 | −161 | −3 407 | −316 | 5 800 | 833 | −3 878 |
| Summa eget kapital | 162 346 | 129 729 | 129 568 | 126 161 | 125 846 | 131 645 | 132 478 | 128 600 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 107 000 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | −1 | 2 665 | −1 |
| Rörelseresultat | 2 688 | −14 539 | −6 453 | −12 756 | −5 582 | −1 811 | −2 393 | −5 139 |
| Resultat före skatt | 7 087 | −7 617 | −161 | −3 407 | −316 | 7 400 | 1 024 | −3 878 |
| Årets resultat | 3 671 | −7 617 | −161 | −3 407 | −316 | 5 800 | 833 | −3 878 |
| Personalkostnader | 53 547 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Slutplattan HAMLO 127609 AB
Översikt
Slutplattan HAMLO 127609 AB (org.nr 559059-6069) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: nyhetsförmedling (SNI 60310).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var −1 kr, vilket är 100 % mindre än året innan (2 665 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 3 878 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 131 791 kr och det egna kapitalet 128 600 kr (soliditet 97,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.