Nerr ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 83 196 | 107 429 | 245 572 | 320 104 | 227 868 | 155 277 | 174 979 | 153 996 |
| Summa anläggningstillgångar | 68 400 | 45 600 | 36 480 | 29 184 | 61 463 | 49 170 | 22 869 | 15 246 |
| Summa tillgångar | 151 596 | 153 029 | 282 052 | 349 288 | 289 331 | 204 447 | 197 848 | 169 242 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 94 411 | 110 497 | 144 406 | 167 751 | 93 333 | 78 140 | 83 061 | 87 214 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 94 411 | 110 497 | 144 406 | 167 751 | 93 333 | 78 140 | 83 061 | 87 214 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 6 735 | −14 653 | 95 114 | 43 892 | 14 461 | −69 691 | −11 519 | −32 759 |
| Summa eget kapital | 57 185 | 42 532 | 137 646 | 181 537 | 195 998 | 126 307 | 114 787 | 82 028 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 750 327 | 1 059 822 | 1 245 256 | 1 297 078 | 1 325 347 | 1 302 282 | 1 321 816 | 1 306 620 |
| Rörelseresultat | 11 904 | −19 568 | 95 459 | 44 208 | 14 617 | −69 668 | −11 624 | −32 827 |
| EBITDA | 34 704 | 3 232 | 104 579 | 51 504 | 23 183 | −57 375 | 14 677 | −25 204 |
| Resultat före skatt | 11 190 | −19 108 | 95 114 | 43 892 | 14 461 | −69 691 | −11 519 | −32 759 |
| Årets resultat | 6 735 | −14 653 | 95 114 | 43 892 | 14 461 | −69 691 | −11 519 | −32 759 |
| Personalkostnader | 546 885 | 705 667 | 878 125 | 998 904 | 1 007 696 | 1 020 630 | 931 702 | 986 600 |
| Avskrivningar | 22 800 | 22 800 | 9 120 | 7 296 | 8 566 | 12 293 | 26 301 | 7 623 |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Nerr AB
Översikt
Nerr AB (org.nr 559059-4130) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Järfälla. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 306 620 kr, vilket är 1,1 % mindre än året innan (1 321 816 kr). Från 2018 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 8,2 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 32 759 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 8 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 653 310 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 169 242 kr och det egna kapitalet 82 028 kr (soliditet 48,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.