Nails for you i Tranås ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2026
| 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||
| Summa omsättningstillgångar | 98 498 | 111 168 | 319 569 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — |
| Summa tillgångar | 98 498 | 111 168 | 319 569 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||
| Kortfristiga skulder | 59 734 | 44 584 | 115 296 |
| Långfristiga skulder | — | — | — |
| Summa skulder | 59 734 | 44 584 | 115 296 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 27 817 | 27 820 | 137 689 |
| Summa eget kapital | 38 764 | 66 584 | 204 273 |
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 633 008 | 764 267 | 884 058 |
| Rörelseresultat | 28 011 | 33 754 | 174 643 |
| Resultat före skatt | 27 817 | 33 583 | 174 352 |
| Årets resultat | 27 817 | 27 820 | 137 689 |
| Personalkostnader | 390 003 | 469 633 | 432 300 |
| Avskrivningar | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||
| Anställda | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nails for you i Tranås AB
Översikt
Nails for you i Tranås AB (org.nr 559056-6724) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Tranås. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 884 058 kr, vilket är 15,7 % mer än året innan (764 267 kr). Från 2024 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 18,2 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 137 689 kr (15,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 1. Nettoomsättningen per anställd var 884 058 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 319 569 kr och det egna kapitalet 204 273 kr (soliditet 63,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.