CRGH Holding ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 3 652 482 | 3 613 688 | 3 724 036 | 3 787 783 | 5 521 287 | 5 395 076 | 5 478 183 |
| Summa anläggningstillgångar | 693 878 | 654 597 | 1 012 500 | 1 012 500 | 2 304 259 | 2 304 259 | 2 304 259 |
| Summa tillgångar | 4 346 360 | 4 268 285 | 4 736 536 | 4 800 283 | 7 825 546 | 7 699 335 | 7 782 442 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 52 000 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 15 000 | 15 001 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 52 000 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 15 000 | 15 001 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −10 304 | −33 575 | 468 251 | 63 747 | 3 325 263 | 166 289 | 83 106 |
| Summa eget kapital | 4 294 360 | 4 260 785 | 4 729 036 | 4 792 783 | 7 818 046 | 7 684 335 | 7 767 441 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −46 423 | −11 600 | −20 662 | −1 250 | −34 172 | −32 488 | −17 191 |
| Resultat före skatt | −6 303 | −29 103 | 468 251 | 77 017 | 3 325 263 | 207 750 | 104 548 |
| Årets resultat | −10 304 | −33 575 | 468 251 | 63 747 | 3 325 263 | 166 289 | 83 106 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: CRGH Holding AB
Översikt
CRGH Holding AB (org.nr 559054-5744) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Ytterby. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2025 var en vinst på 83 106 kr. Företaget har gått med vinst under 5 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 7 782 442 kr och det egna kapitalet 7 767 441 kr (soliditet 99,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.