consentmanager ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Nettoomsättning | 17 480 434 | 33 582 541 |
| Årets resultat | 3 863 365 | 11 266 404 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Summa tillgångar | 15 901 503 | 32 733 226 |
| Summa skulder | 8 921 734 | 14 487 053 |
| Summa eget kapital | 6 979 769 | 18 246 173 |
| Anställda | 2 | 2 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: consentmanager AB
Översikt
Consentmanager AB (org.nr 559053-1959) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 33 582 541 kr, vilket är 92,1 % mer än året innan (17 480 434 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 11 266 404 kr (33,5 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 16 791 271 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 32 733 226 kr och det egna kapitalet 18 246 173 kr (soliditet 55,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.