Rock Safety Sweden ABAktiv

559049-1386AktiebolagRegistrerat 2016LULEÅ

Finansiell översikt

1 370 000 kr−46,5%
Omsättning 2025
−27,2%
Genomsnittlig årlig förändring 2021–2025
02 mn4 mn6 mn20212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02 mn4 mn6 mn20212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Ingen utdelning föreslogs.

Historik
20250 kr
20240 kr
2023850 000 kr
20220 kr
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning4 889 0003 480 0005 629 0002 563 0001 370 000
Årets resultat1 518 329546 5801 713 686150−595 402
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar4 606 0003 919 0005 133 0004 331 0003 519 000
Summa skulder2 388 6611 155 0811 505 3951 553 2451 336 647
Summa eget kapital2 217 3392 763 9193 627 6052 777 7552 182 353
Anställda11221
Föreslagen utdelning—0850 00000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Rock Safety Sweden AB

Översikt

Rock Safety Sweden AB (org.nr 559049-1386) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2016 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Luleå. Bransch enligt SCB: tillverkning av annan elapparatur (SNI 27900).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 370 000 kr, vilket är 46,5 % mindre än året innan (2 563 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 27,2 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 595 402 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1 (året innan: 2). Nettoomsättningen per anställd var 1 370 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 519 000 kr och det egna kapitalet 2 182 353 kr (soliditet 62,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.