Conradson Creative ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2026
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 47 333 | 46 133 | 102 856 | 39 365 | 37 939 | 36 936 | 35 928 | 28 996 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 47 333 | 46 133 | 102 856 | 39 365 | 37 939 | 36 936 | 35 928 | 28 996 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | — | — | 68 690 | 4 000 | 4 001 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 0 | 68 690 | 4 000 | 4 001 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −300 | −1 200 | −11 967 | 1 198 | −1 426 | −1 003 | −1 008 | −6 932 |
| Summa eget kapital | 47 333 | 46 133 | 34 166 | 35 365 | 33 938 | 32 936 | 31 928 | 24 996 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | — | — | 54 644 | 6 693 | 0 | — | — | — |
| Rörelseresultat | −300 | −1 200 | −11 967 | 1 198 | −1 470 | −1 560 | −1 560 | −7 031 |
| Resultat före skatt | −300 | −1 200 | −11 967 | 1 198 | −1 426 | −1 003 | −1 008 | −6 932 |
| Årets resultat | −300 | −1 200 | −11 967 | 1 198 | −1 426 | −1 003 | −1 008 | −6 932 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Conradson Creative AB
Översikt
Conradson Creative AB (org.nr 559040-0940) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 10 år. Säte enligt registret: Enebyberg. Bransch enligt SCB: förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2023 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 6 932 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 28 996 kr och det egna kapitalet 24 996 kr (soliditet 86,2 %).
Värt att notera
Det egna kapitalet understiger hälften av aktiekapitalet (50 000 kr); enligt aktiebolagslagen kan styrelsen då behöva upprätta en kontrollbalansräkning.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.