L2 Solutions ABAktiv

559033-3240AktiebolagRegistrerat 2015GRÅBO

Finansiell översikt

40 000 kr−69,0%
Omsättning 2023
050 tusen100 tusen150 tusen201820192020202120222023

Nyckeltal

2023
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen201820192020202120222023
Sammanställning av årsredovisningar2018–2023
201820192020202120222023
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar61 01631 60919 79374 284178 536170 048
Summa anläggningstillgångar——————
Summa tillgångar61 01631 60919 79374 284178 536170 048
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder18 88321 95538 98967 01388 10272 573
Långfristiga skulder——————
Summa skulder18 88321 95538 98967 01388 10272 573
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat——————
Årets resultat (eget kapital)−28 052−32 479−28 85026 46883 1637 042
Summa eget kapital42 1339 654−19 1967 27190 43497 475
Resultaträkning
Nettoomsättning00080 000129 00040 000
Rörelseresultat−27 639−32 468−28 85026 46889 3188 534
Resultat före skatt−28 052−32 479−28 85026 46889 3328 799
Årets resultat−28 052−32 479−28 85026 46883 1637 042
Personalkostnader000——4 539
Avskrivningar——————
Övriga nyckeltal
Anställda000———
Föreslagen utdelning——————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: L2 Solutions AB

Översikt

L2 Solutions AB (org.nr 559033-3240) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Gråbo. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom industriteknik (SNI 71122).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2023 var 40 000 kr, vilket är 69,0 % mindre än året innan (129 000 kr). Årets resultat 2023 var en vinst på 7 042 kr (17,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2020. Vid utgången av räkenskapsåret 2023 var balansomslutningen 170 048 kr och det egna kapitalet 97 475 kr (soliditet 57,3 %).

Värt att notera

Den senaste digitalt inlämnade årsredovisningen avser 2023.

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.