No More Boots ABAktiv

559027-6647AktiebolagRegistrerat 2015ÖSTERSUND

Finansiell översikt

3 817 119 kr+63,1%
Omsättning 2025/26
+5,5%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021/22–2025/26
01 mn2 mn3 mn4 mn2021/222022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn2021/222022/232023/242024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2022–2026
2021/222022/232023/242024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar1 984 5354 666 3461 376 9442 495 9422 214 524
Summa anläggningstillgångar1 338 2732 186 6133 839 2305 192 9305 522 458
Summa tillgångar3 323 0006 853 0005 216 0007 688 8727 736 982
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder653 603975 259796 6891 190 6922 852 564
Långfristiga skulder239 591114 591750 000950 0001 321 434
Summa skulder893 3861 089 8911 546 5162 140 6994 173 998
Aktiekapital78 620101 735101 735102 259115 727
Balanserat resultat—————
Årets resultat (eget kapital)−456 397−1 076 641−2 093 625−847 572−1 985 188
Summa eget kapital2 429 6145 763 1093 669 4845 548 1733 562 984
Resultaträkning
Nettoomsättning3 085 0001 586 0001 782 0002 339 8803 817 119
Rörelseresultat−429 897−1 053 890−2 073 518−803 910−1 881 555
EBITDA−144 094−807 698−1 793 442−528 929−1 048 373
Resultat före skatt−456 397−1 076 641−2 093 625−847 572−1 985 188
Årets resultat−456 397−1 076 641−2 093 625−847 572−1 985 188
Personalkostnader1 053 7031 199 6111 455 1201 248 9781 838 766
Avskrivningar285 803246 192280 076274 981833 182
Övriga nyckeltal
Anställda22334
Föreslagen utdelning—————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: No More Boots AB

Översikt

No More Boots AB (org.nr 559027-6647) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Östersund. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom industriteknik (SNI 71122).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 3 817 119 kr, vilket är 63,1 % mer än året innan (2 339 880 kr). Från 2022 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 5,5 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2026). Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 1 985 188 kr. Företaget har gått med förlust under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2026: 4 (året innan: 3). Nettoomsättningen per anställd var 954 280 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 7 736 982 kr och det egna kapitalet 3 562 984 kr (soliditet 46,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 5 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.