Des Pardes AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 322 906 | 320 616 | 488 394 | 652 794 | 2 590 338 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 322 906 | 320 616 | 488 394 | 652 794 | 2 590 338 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 432 836 | 426 782 | 484 110 | 573 801 | 1 056 340 |
| Långfristiga skulder | — | — | 54 404 | 0 | 1 415 697 |
| Summa skulder | 432 836 | 426 782 | 538 514 | 573 801 | 2 472 037 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −53 203 | 3 764 | 56 046 | 40 469 | 39 308 |
| Summa eget kapital | −109 930 | −106 166 | −50 120 | 78 993 | 118 301 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 280 000 | 240 000 | 647 694 | 893 133 | 2 046 386 |
| Rörelseresultat | −51 989 | 4 031 | 69 658 | 52 226 | 51 186 |
| Resultat före skatt | −53 203 | 3 764 | 70 739 | 50 969 | 49 506 |
| Årets resultat | −53 203 | 3 764 | 56 046 | 40 469 | 39 308 |
| Personalkostnader | — | — | 668 | 773 | 857 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Des Pardes Aktiebolag
Översikt
Des Pardes Aktiebolag (org.nr 559022-5834) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Spånga.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 046 386 kr, vilket är 129 % mer än året innan (893 133 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 64,4 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 39 308 kr (1,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 590 338 kr och det egna kapitalet 118 301 kr (soliditet 4,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.