7:th & Hill Productions ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 73 209 | 54 343 | 30 694 | 26 761 | 18 803 | 16 627 | 14 071 | 5 006 |
| Summa anläggningstillgångar | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Summa tillgångar | 123 209 | 104 343 | 80 694 | 76 761 | 68 803 | 66 627 | 64 071 | 55 006 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 47 189 | 52 432 | 52 432 | 54 511 | 42 432 | 32 432 | 32 432 | 30 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 47 189 | 52 432 | 52 432 | 54 511 | 42 432 | 32 432 | 32 432 | 30 000 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 9 376 | −24 109 | −23 649 | −6 012 | −5 879 | −2 176 | −2 556 | −9 115 |
| Summa eget kapital | 76 020 | 51 911 | 28 262 | 22 250 | 26 371 | 34 195 | 31 639 | 25 006 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 990 004 | −2 | −17 500 | 0 | 0 | −1 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 9 376 | −24 057 | −23 649 | −6 012 | −5 882 | −2 218 | −2 606 | −9 143 |
| Resultat före skatt | 9 376 | −24 109 | −23 649 | −6 012 | −5 879 | −2 176 | −2 556 | −9 115 |
| Årets resultat | 9 376 | −24 109 | −23 649 | −6 012 | −5 879 | −2 176 | −2 556 | −9 115 |
| Personalkostnader | 87 640 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: 7:th & Hill Productions AB
Översikt
7:th & Hill Productions AB (org.nr 559019-1689) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst (SNI 90390).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 9 115 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2019. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 55 006 kr och det egna kapitalet 25 006 kr (soliditet 45,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.