NYMAC ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||||
| Summa omsättningstillgångar | 41 925 | 42 733 | 29 132 | 42 365 | 40 333 | 37 301 | 37 741 | 37 174 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 41 925 | 42 733 | 29 132 | 42 365 | 40 333 | 37 301 | 37 741 | 37 174 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||||
| Kortfristiga skulder | 16 184 | 16 128 | 3 226 | 17 003 | 13 174 | 12 163 | 12 164 | 12 164 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 16 184 | 16 128 | 3 226 | 17 003 | 13 174 | 12 163 | 12 164 | 12 164 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −11 766 | −1 136 | −699 | −544 | 1 797 | −2 021 | −1 560 | −1 767 |
| Summa eget kapital | 25 741 | 26 605 | 25 906 | 25 362 | 27 159 | 25 138 | 25 577 | 25 010 |
| Resultaträkning | ||||||||
| Nettoomsättning | 72 000 | 101 000 | 51 000 | 19 000 | 13 000 | 7 000 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −11 586 | −1 022 | −574 | −353 | 1 874 | −2 021 | −1 560 | −1 760 |
| Resultat före skatt | −11 766 | −1 136 | −699 | −544 | 1 797 | −2 021 | −1 560 | −1 767 |
| Årets resultat | −11 766 | −1 136 | −699 | −544 | 1 797 | −2 021 | −1 560 | −1 767 |
| Personalkostnader | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||||
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: NYMAC AB
Översikt
NYMAC AB (org.nr 559016-8463) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Växjö. Bransch enligt SCB: detaljhandel med hälsokost (SNI 47271).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 1 767 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 8 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 7 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 37 174 kr och det egna kapitalet 25 010 kr (soliditet 67,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.