V Real Estate Livs Högsby 28 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 617 738 | 641 256 |
| Summa anläggningstillgångar | 18 903 403 | 21 717 272 |
| Summa tillgångar | 19 521 141 | 22 358 528 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 3 937 062 | 7 041 814 |
| Långfristiga skulder | 10 213 776 | 11 055 000 |
| Summa skulder | 14 150 838 | 18 096 814 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −583 234 | −446 915 |
| Summa eget kapital | 5 370 303 | 4 261 714 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 1 655 830 | 1 661 164 |
| Rörelseresultat | 722 231 | 836 921 |
| EBITDA | 1 089 900 | 1 206 843 |
| Resultat före skatt | −543 293 | −399 837 |
| Årets resultat | −583 234 | −446 915 |
| Personalkostnader | — | — |
| Avskrivningar | 367 669 | 369 922 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: V Real Estate Livs Högsby 28 AB
Översikt
V Real Estate Livs Högsby 28 AB (org.nr 559015-4877) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 661 164 kr, i nivå med året innan. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 446 915 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 22 358 528 kr och det egna kapitalet 4 261 714 kr (soliditet 19,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.