SkandiaMäklarna Kommersiella Stockholm ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 58 081 | 142 763 | 117 763 | 92 767 | 127 824 | 103 476 | 117 545 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 58 081 | 142 763 | 117 763 | 92 767 | 127 824 | 103 476 | 117 545 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 9 068 | 0 | — | — | — | — | — |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 9 068 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 0 | −6 250 | −25 000 | −24 996 | 35 057 | −24 348 | 14 069 |
| Summa eget kapital | 49 013 | 142 763 | 117 763 | 92 767 | 127 824 | 103 476 | 117 545 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Rörelseresultat | −7 068 | −6 250 | −25 000 | −25 000 | −25 000 | −25 000 | −25 300 |
| Resultat före skatt | 0 | −6 250 | −25 000 | −24 996 | 35 057 | −24 348 | 14 069 |
| Årets resultat | 0 | −6 250 | −25 000 | −24 996 | 35 057 | −24 348 | 14 069 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: SkandiaMäklarna Kommersiella Stockholm AB
Översikt
SkandiaMäklarna Kommersiella Stockholm AB (org.nr 559014-9141) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2023 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2025 var en vinst på 14 069 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 117 545 kr och det egna kapitalet 117 545 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.