Stil Rostfritt i Sverige ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 5 399 297 | 4 565 688 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — |
| Summa tillgångar | 5 399 297 | 4 565 688 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 2 432 132 | 2 163 003 |
| Långfristiga skulder | — | — |
| Summa skulder | 2 432 131 | 2 163 004 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −6 770 003 | −564 481 |
| Summa eget kapital | 2 967 166 | 2 402 684 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 6 486 000 | 540 000 |
| Rörelseresultat | −6 722 634 | −576 260 |
| Resultat före skatt | −6 770 003 | −564 481 |
| Årets resultat | −6 770 003 | −564 481 |
| Personalkostnader | 3 651 005 | 388 894 |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 2 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Stil Rostfritt i Sverige AB
Översikt
Stil Rostfritt i Sverige AB (org.nr 559013-1602) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Kalmar. Bransch enligt SCB: framställning av järn och stål samt ferrolegeringar (SNI 24100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 540 000 kr, vilket är 91,7 % mindre än året innan (6 486 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 564 481 kr. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 4 565 688 kr och det egna kapitalet 2 402 684 kr (soliditet 52,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.