Ensir ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 136 809 | 3 433 944 | 3 761 000 |
| Årets resultat | 117 758 | 2 686 115 | −488 111 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 9 465 721 | 12 464 153 | 11 311 325 |
| Summa skulder | 7 393 122 | 7 705 440 | 7 040 722 |
| Summa eget kapital | 2 072 599 | 4 758 713 | 4 270 603 |
| Anställda | 2 | 2 | 3 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Ensir AB
Översikt
Ensir AB (org.nr 559009-0543) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2015 och har funnits i 11 år. Säte enligt registret: Onsala. Bransch enligt SCB: verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 761 000 kr, vilket är 9,5 % mer än året innan (3 433 944 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 32,7 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 488 111 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 3 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3 (året innan: 2). Nettoomsättningen per anställd var 1 253 667 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 11 311 325 kr och det egna kapitalet 4 270 603 kr (soliditet 37,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.